تبلیغات
ماشین وموتور
ماشین وموتور
 
قالب وبلاگ

اگر در جاده های سوئد سرعت شما 10 کیلومتر بر ساعت بیش از حد مجاز باشد، باید مبلغ 700 دلار جریمه بپردازید. حالا فرض کنید با کوینیگزگ آجرا R ساخت سوئد که یکی از سریع ترین خودروهای روی زمین است، در این جاده ها رانندگی کنیم، در این صورت حتماً به زندان فرستاده می شویم. بدون شک این ماشین تنها رقیب بوگاتی ویرون و پاگانی هوایرا است که آجرا R را به رده های بالای دنیای سوپر ماشین ها می رساند. کمپانی کوینیگزگ خودرویی ساخته است که برای رسیدن به سرعت بیش از 320 کیلومتر بر ساعت آماده شده است؛ اما برای رسیدن به این سرعت باید حدود 1.7 میلیون دلار ناقابل پرداخت کرد.

بررسی کوینیگزگ یکی از رقبای بوگاتی ویرون و پاگانی

1Carزمانی که صدای موتور توربوی دوگانه 5 لیتری آجرا R را بشنوید و این خودرو را ببینید، شروع به عرق ریختن می کنید. از نظر ظاهری مثل قهرمان مشت زنی رده ماشین های بزرگ، قدرتمند و تنومند است و منحنی های زیبایی در نمای جلویی دارد. کوینیگزگ زمانی که درهایش را باز می کند، جلوه ای واقعی از یک جنگجوی آهنی را به نمایش می گذارد. کریستین ون کوینیگزگ زمانی که طرح های اولیه را می کشید، دلفین را در ذهن خود مجسم می کرد و همان طرح ها، طی دهه گذشته به آجرا R تبدیل شدند. البته اگر از کنار به آن نگاه کنیم، تصویری از شکل یک کوسه را هم می توانیم مجسم کنیم. فضای تعبیه شده در بالای خودرو، برای قرار دادن چوب اسکی ساخته شده است که بیش تر، نشانی بصری و تبلیغاتی برای به رخ کشیدن توانایی حرکت خودرو در مسیرهای برف ی است. اما مسلماً این فضای بالایی، جلوه زیبایی  به ماشین نمی دهد و کسی هم حاضر نیست چنین خودرویی را به این دلیل خریداری کند. البته اگر وقت اضافی داشتید، می توانید آن را با یک پیچ گوشتی از خودرو جدا کنید.

بررسی کوینیگزگ یکی از رقبای بوگاتی ویرون و پاگانی

طراحی خودرو پر از ظریف کاری های شُسته و رُفته است. از چراغ های LED عقبی گرفته تا درب های دو سطحی همگام مارپیچی که به راحتی به بالا و بیرون به چرخش در می آیند. داخل ماشین هم برای خود، دنیای دیگری است. کنسول، همانند نسخه مدرنی از دکمه های تلفن های قدیمی است که به آن زندگی داده شده است. در جلو داشبورد، LCD هایی به کار رفته است که همگی به تکنولوژی های جدید مجهز شده اند. آجرا با تولید صدایی بهتر از بوگاتی ویرون، حس کامل بودن را به شما القا می کند. البته این خودرو در زمان حرکت روی خیابان های سنگ فرش شده، خرخر می کند و حس راحتی کاملی به راننده نمی دهد.

بررسی کوینیگزگ یکی از رقبای بوگاتی ویرون و پاگانی بررسی کوینیگزگ یکی از رقبای بوگاتی ویرون و پاگانی
بررسی کوینیگزگ یکی از رقبای بوگاتی ویرون و پاگانی بررسی کوینیگزگ یکی از رقبای بوگاتی ویرون و پاگانی

حالا دیگر زمان صحبت از آمار و ارقام است. کوینیگزگ به یک لحظه زمان نیاز دارد تا 1,115 اسب بخار انرژی و 885 نیوتن متر نیروی گشتاور را احضار کند. آجرا R کلمه ای است سوئدی به معنای "عمل کردن". تمامی این نیرو از طریق چرخ های عقب باعث به حرکت درآمدن خودرو می شوند که در مسیرهای خشک در 2.9 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسد. این زمان به دست آمده، از زمان پاگانی زوندا با همین قیمت خیلی سریع تر است. آجرا در 7.5 ثانیه به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت می رسد و در 12.7 ثانیه سرعتش از صفر به 200 و دوباره به صفر می رسد. بر اساس گفته شرکت کوینیگزگ، بالاترین سرعت آجرا R به 416 کیلومتر بر ساعت می رسد. آجرا تا قبل از این که به دور موتور 3,500 دور در دقیقه برسد، موجودی مطیع و  آرام است و بعد از آن با یک تکان از جا بر می خیزد و به سمت جلو حرکت می کند. فرمان خودرو کمی حرکت اضافی دارد که همین باعث به ترس انداختن شما و نگرانی از تصادفی بسیار بد می شود اما به یکباره با فشار دادن دکمه کنترل سوپر اسپرت Michelin، خودرو بدون کوچک ترین کنترل اضافه ای از جانب شما، خود را در مسیر درست نگه می دارد.

بررسی کوینیگزگ یکی از رقبای بوگاتی ویرون و پاگانی بررسی کوینیگزگ یکی از رقبای بوگاتی ویرون و پاگانی

زمانی که بخواهید در سرعت های بالا از جعبه دنده هفت سرعته و دو کلاچه فرمانی، دودنده کم کنید، تمام  خودرو تکان می خورد و تشنجی را به سیستم تأمین قدرت ماشین وارد می کند. به لطف اصطکاک سیستم کنترل سوپراسپرت Michelin که بر روی سرعت حرکت در پیچ ها تمرکز دارد، آجرا توانایی تولید 1.6 g نیروی پیچ ثانویه را دارد. این رقم برای بوگاتی ویرون 1.45 g است و به این معناست که اگر راننده آجرا R، راننده خوبی باشد، به سادگی می تواند از پس هر مانعی در مسیر برآید. نوآوری های کوینیگزگ مستحق دریافت اعتبار بیش تری است. این خودرو در کلاس سوپرخودروها دارای کم ترین وزن  موتور و فشرده ترین در میان رقباست. گفتنی است با احتساب مایعات، وزن خودرو 1,435 کیلوگرم است. سیستم تعلیق عقب آجرا دارای سه کمک فنر است. بدنه خودرو به شکلی طراحی شده است که در سرعت 250 کیلومتر بر ساعت، 300 کیلوگرم نیروی فشار رو به پایین تولید می کند و سطح صاف زیر خودرو نیز با تونل هایی که اجازه رد شدن هوا را از زیر خودرو می دهند، باعث چسبیدن آجرا به زمین می شود.

بررسی کوینیگزگ یکی از رقبای بوگاتی ویرون و پاگانی

در نهایت باید گفت، این خودرو رویکردی کامل از ساخت یکی از بهترین ماشین های روی کره خاکی را به ما ارائه می کند و کاملا روشن است که خودروی پاگانی جدید اگر قصد رقابت دارد، باید بسیار بهتر از مدل قبلی اش باشد.


Read more: http://1car.ir/ns-96#ixzz3lJQaqdF9

[ پنجشنبه 19 شهریور 1394 ] [ 09:19 ق.ظ ] [ رامین داداشزاده ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

آدرس ایمیل مدیر وب لاگ:(wwwramindadashzade@gmail.com)
این وب لاگ جهت به نمایش گذاشتن عكس ماشین.موتورسیكلت و....طراحی شده است تاشماعزیزان راسرگرم كند
نظر سنجی
از وبلاگ من خوشت اومد

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Online User
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب